×
mojemoje   |   home nové   |   new fotománia   |   galery fotoartprint cestovanie | voyage moja   |   moje   |   moji vaše   |   contact

ÚVODOM - ako som spomenul na úvodnej stránke, mojemoje.eu sa nachádza v rekonštrukcii s dôrazom na kvalitné a korektné zobrazenie pre rôzne . . . veľkosti displejov (PC, tablet, smartfón). Zaberá to hodne času, pre každú stránku treba vytvoriť cca 5 pozadí + následné úpravy v štýloch (veľkosti písma a obrázkov). Ruka v ruke s touto rekonštrukciou prebieha aj úprava obsahu starých galérií, prípadné ich doplnenie. Novinkou je sekcia CESTY-NECESTY - vytvoril som dve verzie, v tej "fotomániovej" sú väčšinou obrázky zamerané na vizuálny obsah, v "cestovateľskej" potom aj obrázky informačné, hovoriace viac o danom regióne či krajine súčasne s detailnejšími informáciami v úvode, resp. pod obrázkom. Obidve časti sa snažím prepojiť v MENU vačšinou v hornej časti. V prípade, že niektoré časti nefungujú, neváhajte a informujte ma na vasevase@mojemoje.eum

OVLÁDANIE - snažím sa, aby bolo ovládanie intuitívne a prehľadné. Na každej stránke sú použité 2 typy menu. Jedno klasické v hornej časti - všetko, . . . čo zmení farbu pri prejazde myšou, je odkaz, dtto takmer každý obrázok. Druhé menu sa schováva pod symbolom --- v ľavom hornom rohu. Majitelia smartfónov ho poznajú. Najkomplikovanejší je asi odkaz v menu "späť". Ten vás vráti na prechádzajúcu stránku. Sú však prípady, kedy to nejde - napríklad na "čerenie" sa môžete dostať z troch rôznych stránok - v tomto prípade ešte viem zabezpečiť tento spôsob návratu na východziu stránku. Ale z jednotlivých galérií je to už takmer neriešiteľné - v takom prípade na stránke nenájdete odkaz späť. Riešením je využiť funkciu prehliadača - šípky prevažne v ľavom hornom rohu. Nechcem nikoho podceňovať, ale občas sa mi sťažujú návštevníci, že sa "v tom" stratili. Vtedy je najlepšie využiť odkazy "mojemoje, "fotománia", "moja-moje-moji" alebo "cesty" či "cestovanie".

PONUKA - celá stránka je navrhnutá tak, aby fungovala aj off-line. To znamená, že ak je uložená na disku v počítači, či na prenosnom médiu (USB kľúč, SD pamäťová karta), je možné ju spustiť (podmienkou je samozrejme internetový prehliadač) a bude zobrazený kompletný obsah aj bez pripojenia na internet. Obsahuje všetko potrebné k správnemu zobrazeniu, skripty a JQuery pre galérie, všetky použité fonty, obrázky, pozadia. Stránku je takto možné použiť ako fotogalérie z dovoleniek, rodinný archív, rodostrom, textové dokumenty môžu byť v tvare listovacieho pdf... Vzhľad a rozmiestnenie ako aj mapa stránok môže byť ľubovoľná podľa vašich predstáv.

K ponuke patrí aj prípadné skenovanie a úprava fotografií a celuloidových filmov (negatívov aj pozitívov).

Rád by som na záver poznamenal, že napriek tomu, že stránku som robil ako responzívnu (aicky prispôsobiteľnú veľkosti displeja), je prioritne určená pre displej vačší ako 20 palcov (uhlopriečka 50 a viac cm), teda pre stolný počítač alebo smart TV. V tomto rozlíšení si človek lepšie všetko prečíta a všimne aj viac detailov. A malo by tu byť aj najmenej technických chýb.